Hlavní informace

Koncové měrky Johansonky

Materiál

Měrky ocelové-měrky jsou vyráběny ze speciální legované oceli. Způsob tepelného zpracování a dlouhodobé vystárnutí zaručují měrkám nejen dostatečnou tvrdost povrchu, ale i jejich dlouhodobou vnitřní stabilitu a homogenitu materiálu.

Měrky tvrdokov-tyto koncové tvrdokovové měrky jsou dostupné ve všech stupních přesnostech ISO 3650, pevnost měřících ploch 70-72 HRC. Měrky jsou extrémně odolné proti korozi. Veškeré separátní koncové měrky stejně jako sady jsou dodané s UKAS certifikátem.

Měrky keramické- koncové měrky s vysokou rozměrovou stabilitou, ručně lapované, s vysokou přilnavostí /dají se snadno přikládat k měrkám ocelovým/, 10 x větší odolnost vůči otěru než ocel, žádná koroze, nepřilnavost okolních nečistot, snadnější skladování. ISO 3650, pevnost měřících ploch 88-90 HRC. Koeficient roztažnosti (10±1)x10-6/°C.

Použití

jako vtažný a pracovní etalon pro měření délek k nastavování a ke kontrole měřících přístrojů, měřidel, přípravků a při veškerém přesném měření na seřizování délkových měřicích zařízení všech typů, zejména ukazovacích měřicích přístrojů, používají se jednotlivě nebo jako kombinace měrek sestavených do bloků.
Základní měrky jsou dodávány ve třech jakostních provedeních. Přesnost a technologievýroby vychází z normy DIN EN ISO 3650.

Kalibrační certifikát

Ke každé sadě měrek je dodáván atest, který je potvrzením o tom, že sada je vyráběna a odpovídá tolerancím dle DIN EN ISO 3650 v příslušné třídě přesnosti. Na objednání je dodáván kalibrační protokol, který uvádí skutečné odchylky a potvrzuje návaznost na národní normály.

Jakostní provedení 0 – etalonové

splňuje požadavky nejvyšší přesnosti. Toto provedení je určeno především pro laboratoře, zkušebny, kontrolní měrová střediska, ve kterých jsou návazně kalibrovány základní měrky a další velmi přesná měřidla. Měrky v tomto jakostním provedení se dodávají na požadavek zákazníka.

Jakostní provedení I – kalibrační

je na měrce označeno jednou vodorovnou čarou. Toto provedení je určeno pro metrologické provozy, kde jsou tyto měrky používány jako běžné podnikové etalony, např. na kalibraci, nastavování velmi přesných měřicích přístrojů a měřidel apod.

Jakostní provedení II – kontrolní

toto provedení je určeno pro kontrolní pracoviště s menšími nároky na přesnost, ke kontrole dílenských měřidel, měřicích přípravků a ověřování délkových rozměrů přímo ve výrobě.

Tabulka přesnosti měrek ISO 3650

merky-iso

 

Další informace

Newsletter

Skype Online Status

Sídlo firmy SOMET CZ s.r.o.

Bílinská 915
Bílina 418 01
Česká republika

Telefon: +420 417 823 702
FAX:       +420 417 821 021
Mobil:    +420 725 502 664
Email: obchod@sometcz.com